IFSC1515AHER220M01
VISHAY
IFSC1515AHER220M01
Description: IFSC-1515 22uH 1200mA 20% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC22U20% Rutronik No.: IND17241 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
22 µH
Mounting
SMD
Current rated
1020 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1080 mA
R(DC)typ.
0.25 Ohm
R(DC)max.
0.315 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
4 mm
Width
4 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C