IFDC5050HZER4R7N
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER4R7N
image shown is a representation only
IFDC5050HZER4R7N
Description: IFDC 4,7uH 10,1A 30% WWT Supplier: VISHAY Matchcode: INDC4,7U30% Rutronik No.: IND23060 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
10100 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
13000 mA
R(DC)typ.
0.013 Ohm
R(DC)max.
0.016 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
12.3 mm
Width
12.3 mm
Height
8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C