GDZ12B-E3-08
VISHAY
VISHAY GDZ12B-E3-08
image shown is a representation only
GDZ12B-E3-08
Description: Z-DIODE 0,2W 12V 2% SOD323 Supplier: VISHAY Matchcode: GDZ12B-E3 Rutronik No.: DZ11507 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD323 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
12 V
P(tot)
0.2 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Package
SOD323
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
92 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZT52-B12_R1_00001
BZT52-B12_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOD - 123
  • package: SOD-123
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT BZT52-C12_R1_00001
BZT52-C12_R1_00001
Semiconductors
  • ZENER-DIODE 0,41W 12V SOD-123