G22041431600J4C000
VISHAY
G22041431600J4C000
Description: G202 0414 160R 5% 4W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA4W160R5% Rutronik No.: WDR10693 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
160 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
4 W
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
350 °C
Length
13 mm
Width
5.7 mm
Height
5.7 mm