F102K39Y5RN6UJ5R
VISHAY
VISHAY F102K39Y5RN6UJ5R
image shown is a representation only
F102K39Y5RN6UJ5R
Description: KE 1,0nF 1000V 10% RM5 Y5R LDF Supplier: VISHAY Matchcode: KE1,0N5,0Y5R1K0K LDF Rutronik No.: KKS4919 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1n F
V(N)
1000 V
Pitch
5 mm
Dielectric
Y5R
Style
RADIAL
Tolerance
10%
Automotive
NO
Packaging
BULK
Notes
LOW DISSIP
T(A) min
-30 °C
T(A) max
+125 °C
Purpose of use
COMMERCIAL
Length
5 mm
Diameter/width
10 mm
Tape type
PANASERT C
Tape pitch
12.7 mm