DF10M-E3/45
VISHAY
VISHAY DF10M-E3/45
image shown is a representation only
DF10M-E3/45
Description: BRIDGE-RECT. 1A 1000V DFM Supplier: VISHAY Matchcode: DF10M Rutronik No.: BG3420 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: DFM Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
1 A
U(RRM)
1000 V
Package
DFM
Packaging
TUBE
U(F)
1.1 V
T(j)max
150 °C
I²t
10 A²t
RoHS Status
RoHS-conform
I(FSM)
50 A