D2TO035C3R300JTE3
VISHAY
VISHAY D2TO035C3R300JTE3
image shown is a representation only
D2TO035C3R300JTE3
Description: D2TO 3,3R 5% 35W TK150 Supplier: VISHAY Matchcode: RWC35W3,3R5% Rutronik No.: WDR10559 Unit Pack: 50 MOQ: 100 package: TO-263 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
3.3 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
35 W
Temp.coeff.
150 ppm
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
175 °C
Length
10.5 mm
Width
8.8 mm
Height
4.5 mm