CRCW201075R0FKEF
VISHAY
VISHAY CRCW201075R0FKEF
image shown is a representation only
CRCW201075R0FKEF
Description: RC2010 75R 1% 0,75W TK100 Supplier: VISHAY Matchcode: RC201075R1% Rutronik No.: WRC51326 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2010 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
75 Ω
Package
2010
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.75 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C