CRCW2010110RFKEF
VISHAY
VISHAY CRCW2010110RFKEF
image shown is a representation only
CRCW2010110RFKEF
Description: RC2010 110R 1% 0,75W TK100 Supplier: VISHAY Matchcode: RC2010110R1% Rutronik No.: WRC51325 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2010 Packaging: REEL
Resistor value
110 Ω
Package
2010
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.75 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C