CRCW1210249RFKEAHP
VISHAY
CRCW1210249RFKEAHP
Description: HP1210 249R 1% 0,75W HIGHPOWER Supplier: VISHAY Matchcode: RC1210249R1% Rutronik No.: WRC56407 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1210 Packaging: REEL
Resistor value
249 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.75 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
HIGHPOWER
Min.oper.temp.
-55 °C