CRCW06034K70JNEAHP
VISHAY
CRCW06034K70JNEAHP
Description: HP0603 4,7K 5% 0,33W HIGHPOWER Supplier: VISHAY Matchcode: RC06034,7K5% Rutronik No.: WRC53379 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
4,7K Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.33 W
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C