CRCW04022K20FHEDP
VISHAY
CRCW04022K20FHEDP
Description: RC0402 2,2K 1% 0,0625W TK50 Supplier: VISHAY Matchcode: RC04022,2K1% Rutronik No.: WRC55787 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2,2K Ω
Temp.coeff.
50 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.0625 W
Technology
THICKFILM
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
50 V