CPF368K000BEE14
VISHAY
CPF368K000BEE14
Description: CPF3 68K 0,1% 3W TK25 Supplier: VISHAY Matchcode: MF041168K0,1% Rutronik No.: WLR1836 Unit Pack: 100 MOQ: 100 package: 0411 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
68K Ω
Package
0411
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
3 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-65 °C
Max.oper.temp.
230 °C
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
16.51 mm
Diameter
4.57 mm