CMB02070X1509JB200
VISHAY
CMB02070X1509JB200
Description: CM0207 15R 5% 1W Supplier: VISHAY Matchcode: CM020715R5% Rutronik No.: WME11797 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0207 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
15 Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C