BZX84B7V5-E3-08
VISHAY
VISHAY BZX84B7V5-E3-08
image shown is a representation only
BZX84B7V5-E3-08
Description: Z-DIODE 0,3W 7,5V 2% SOT23 Supplier: VISHAY Matchcode: BZX84B7V5-E3 Rutronik No.: DZ10328 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
U(Z)
7.5 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Automotive
NO
Country
China
Supplier Lead time
44 weeks
VISHAY
VISHAY TZMC7V5-GS08
TZMC7V5-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 7,5V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY ZMY7V5-GS18
ZMY7V5-GS18
Semiconductors
  • Z-DIODE 1,0W 7,5V 5% MELF