BZM55C22-TR
VISHAY
VISHAY BZM55C22-TR
image shown is a representation only
BZM55C22-TR
Description: Z-DIODE 0,5W 22V 5% MICROMELF Supplier: VISHAY Matchcode: BZM55C22 Rutronik No.: DZ9216 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: MICROMELF Packaging: REEL
U(Z)
22 V
P(tot)
0.5 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Country
China
VISHAY
VISHAY TZMC22-GS08
TZMC22-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 22V 5% MINIMELF
Topseller
VISHAY ZMY22-GS08
ZMY22-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 1,0W 22V 5% MELF
  • package: MELF
PANJIT
PANJIT BZT52-B22_R1_00001
BZT52-B22_R1_00001
  • Z-DIODE 0,4W 22V 2% SOD123