BZG03C200-M3-08
VISHAY
VISHAY BZG03C200-M3-08
image shown is a representation only
BZG03C200-M3-08
Description: Z-DIODE 1,25W 200V 5% SMA Supplier: VISHAY Matchcode: BZG03C200 Rutronik No.: DZ11370 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: SMA Packaging: REEL
U(Z)
200 V
P(tot)
1.25 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Package
SMA
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Germany
ABC-Code
B
Supplier Lead time
14 weeks
Request or order:
Please login
Obsolete Part
Supplier Last Time Buy: 28.05.2026
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY BZD27C200P-E3-08
BZD27C200P-E3-08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,8W 200V 5% SMF