BAS70-05-HE3-08
VISHAY
VISHAY BAS70-05-HE3-08
image shown is a representation only
BAS70-05-HE3-08
Description: SCHOTTKY DIODE 0,2A 70V SOT23 Supplier: VISHAY Matchcode: BAS70-05-HE3 common cathode Rutronik No.: DSKYS5856 Unit Pack: 3000 MOQ: 15000 package: SOT23 Packaging: REEL
V(RRM)
70 V
Configuration
CommonCath
I(F)per diode
0.2 A
V(F)
1 V
T(j) max
125 °C
I(FSM)
0.6 A