ACASN1002S1002P5AT
VISHAY
ACASN1002S1002P5AT
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Package
0606
Res.tolerance
0.1 %
No.resistors
2
Power rating
0.1 W
Max.oper.volt.
75 V
No.pins
4
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Temp.coeff.
25 ppm