AC05AT0001001JAC00
VISHAY
VISHAY AC05AT0001001JAC00
image shown is a representation only
AC05AT0001001JAC00
Description: AC05-AT 1K 5% 5W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA5W1K5% Rutronik No.: WDR11153 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
5 W
Length
18 mm
Width
7.5 mm
Height
7.5 mm