AC05000006809JAC00
VISHAY
VISHAY AC05000006809JAC00
image shown is a representation only
AC05000006809JAC00
Description: AC05 68R 5% 5W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA5W68R5% Rutronik No.: WDR10154 Unit Pack: 500 MOQ: 20000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
68 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
5 W
Length
18 mm
Width
7.5 mm
Height
7.5 mm