AC05000001201JAC00
VISHAY
VISHAY AC05000001201JAC00
image shown is a representation only
AC05000001201JAC00
Description: AC05 1,2K 5% 5W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA5W1,2K5% Rutronik No.: WDR10299 Unit Pack: 500 MOQ: 20000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Resistor value
1,2K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
5 W
Length
18 mm
Width
7.5 mm
Height
7.5 mm