AC04000004700JAC00
VISHAY
VISHAY AC04000004700JAC00
image shown is a representation only
AC04000004700JAC00
Description: AC04 470R 5% 4W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA4W470R5% Rutronik No.: WDR9585 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
470 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
4 W
Length
16.5 mm
Width
5.5 mm
Height
5.5 mm