AC03000005600JAC
VISHAY
VISHAY AC03000005600JAC
image shown is a representation only
AC03000005600JAC
Description: AC03 560R 5% 3W Supplier: VISHAY Matchcode: RWA3W560R5% Rutronik No.: WDR8704 Unit Pack: 500 MOQ: 20000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Resistor value
560 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
3 W
Length
13 mm
Width
4.8 mm
Height
4.8 mm