293D107X9016D2TE3
VISHAY
VISHAY 293D107X9016D2TE3
image shown is a representation only
293D107X9016D2TE3
Description: TC 100uF 16V 10% Case D Supplier: VISHAY Matchcode: TC100U16VD Rutronik No.: KTA5598 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
100µ F
U(N)
16 V
Case code
D
ESR
0.6 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
16 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.08
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.8 mm
Country
Israel
ABC-Code
B
Supplier Lead time
34 weeks
VISHAY
VISHAY 293D107X9020D2TE3
293D107X9020D2TE3
Passive Components
  • TC 100uF 20V 10% Case D