293D105X9016A2TE3
VISHAY
VISHAY 293D105X9016A2TE3
image shown is a representation only
293D105X9016A2TE3
Description: TC 1,0uF 16V 10% Case A Supplier: VISHAY Matchcode: TC1,0U16VA Rutronik No.: KTA6128 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1µ F
U(N)
16 V
Case code
A
ESR
9.3 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
0.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3216
Dissip.factor
0.04
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
TA2O5
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Style
CHIP
Packaging
REEL BLI
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Israel
ABC-Code
C
Supplier Lead time
34 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET T491A105K035AT
T491A105K035AT
Passive Components
  • TC 1,0uF 35V 10% Case A