1.5KE16A-E3/54
VISHAY
VISHAY 1.5KE16A-E3/54
image shown is a representation only
1.5KE16A-E3/54
Description: TVS-DIODE UNI 1,5KW 16V DO201 Supplier: VISHAY Matchcode: 1.5KE16A Rutronik No.: DTRL7139 Unit Pack: 1400 MOQ: 1400 package: DO201 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO201
PowerDissipati
1.5 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
16 V
Automotive
NO
Clamping voltag
22.5 V
Stand-off V Vwm
13.6 V
Serie
1.5KE
Tolerance
5 %