CSRV0207JTETR150
VIKING
CSRV0207JTETR150
Description: MM0207 0,15R 5% 1W TK100 Supplier: VIKING Matchcode: MM02070,15R5% Rutronik No.: WME11502 Unit Pack: 2000 MOQ: 12000 package: 0207 Packaging: REEL
Resitor value
0.15 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
2.20 mm
Length
5.90 mm