CSRV0207FTDU4R70
VIKING
CSRV0207FTDU4R70
Description: MM0207 4,7R 1% 0,5W TK50 Supplier: VIKING Matchcode: MM02074,7R1% Rutronik No.: WME11582 Unit Pack: 2000 MOQ: 20000 package: 0207 Packaging: REEL
Resitor value
4.7 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
300 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C