CSRV0207FTDT1R80
VIKING
CSRV0207FTDT1R80
Description: MM0207 1,8R 1% 1W TK50 Supplier: VIKING Matchcode: MM02071,8R1% Rutronik No.: WME11534 Unit Pack: 2000 MOQ: 12000 package: 0207 Packaging: REEL
Resitor value
1.8 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C