CSRV0204FTDV46R4
VIKING
CSRV0204FTDV46R4
Description: MM0204 46,4R 1% 0,25W TK50 Supplier: VIKING Matchcode: MM020446,4R1% Rutronik No.: WME10911 Unit Pack: 3000 MOQ: 9000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
46.4 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C