CSRV0204FTDG3R90
VIKING
CSRV0204FTDG3R90
Description: MM0204 3,9R 1% 0,4W TK50 Supplier: VIKING Matchcode: MM02043,9R1% Rutronik No.: WME11675 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
3.9 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.4 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C