CSRV0204BTNV4701
VIKING
CSRV0204BTNV4701
Description: MM0204 4,7K 0,1% 0,25W TK15 Supplier: VIKING Matchcode: MM02044,7K0,1% Rutronik No.: WME11974 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
4,7K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
15 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C