CSRV0204BTCV4701
VIKING
CSRV0204BTCV4701
Description: MM0204 4,7K 0,1% 0,25W TK25 Supplier: VIKING Matchcode: MM02044,7K0,1% Rutronik No.: WME11822 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
4,7K Ω
Package
0204
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C