CSRV0204BTCV43R7
VIKING
CSRV0204BTCV43R7
Description: MM0204 43,7R 0,1% 0,25W TK25 Supplier: VIKING Matchcode: MM020443,7R0,1% Rutronik No.: WME12061 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Resitor value
43.7 Ω
Package
0204
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C