CR-03BL7--562K
VIKING
VIKING CR-03BL7--562K
image shown is a representation only
CR-03BL7--562K
Description: RC0603 562K 0,1% 0,1W TK100 Supplier: VIKING Matchcode: RC0603562K0,1% Rutronik No.: WRC52811 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
562K Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C