AR05DTNW1653
VIKING
AR05DTNW1653
Description: TF0805 165K 0,5% 0,125W TK15 Supplier: VIKING Matchcode: TF0805165K0,5% Rutronik No.: WPR3099 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
165K Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
15 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C