AR05DTB2002
VIKING
AR05DTB2002
Description: TF0805 20K 0,5% 0,1W TK10 Supplier: VIKING Matchcode: TF080520K0,5% Rutronik No.: WPR3883 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
20K Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
100 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C