AR03BTCX1002
VIKING
AR03BTCX1002
Description: TF0603 10K 0,1% 0,1W TK25 Supplier: VIKING Matchcode: TF060310K0,1% Rutronik No.: WPR4444 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C