AR02FTD2003
VIKING
AR02FTD2003
Description: TF0402 200K 1% 0,0625W TK50 Supplier: VIKING Matchcode: TF0402200K1% Rutronik No.: WPR2981 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
200K Ω
Package
0402
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C