TPH5R60APL,L1Q(M
TOSHIBA
TOSHIBA TPH5R60APL,L1Q(M
image shown is a representation only
TPH5R60APL,L1Q(M
Description: N-CH 100V 60A 4,7mOhm SOP Adv. Supplier: TOSHIBA Matchcode: TPH5R60APL,L1Q(M Rutronik No.: TMOS6174 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: SOP Adv. Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
60 A
RDS(on)at 10V
4.7 mOhm
Q(g)
52 nC
P(tot)
132 W