TK40A10N1,S4X(S
TOSHIBA
TOSHIBA TK40A10N1,S4X(S
image shown is a representation only
TK40A10N1,S4X(S
Description: N-CH 100V 40A 8,2mOhm TO220FP Supplier: TOSHIBA Matchcode: TK40A10N1,S4X(S Rutronik No.: TMOSP11305 Unit Pack: 50 MOQ: 1200 package: TO-220FP Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
40 A
RDS(on)at 10V
8.2 mOhm
Q(g)
49 nC
P(tot)
35 W