TCR2EF33,LM(CT
TOSHIBA
TOSHIBA TCR2EF33,LM(CT
image shown is a representation only
TCR2EF33,LM(CT
Description: LDO VREG 3.3V 0.2A 1% SMV Supplier: TOSHIBA Matchcode: TCR2EF33,LM(CT Rutronik No.: ICSPR9831 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT25 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mode
POS
Output Voltage
3.3 V
Output current
0.2 A
Input Voltage
5.5 V
Package
SOT25
Automotive
NO
Op.Temp R.min
-40 °C
Dropout Voltage
180 mV
Tolerance
1 %
Op.Temp R.max
85 °C