B43743A6478M600
TDK EPCOS
TDK EPCOS B43743A6478M600
image shown is a representation only
B43743A6478M600
Description: B43743 4700uF 500V 20% 76x190 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HSBC4700U500V31,7 Rutronik No.: KEL25601 Unit Pack: 12 MOQ: 24 Packaging: BULK
C(N)
4700 µF
V(N)
500 V
Style
SCREW
Rutronik size
76x190 mm
Pitch
31.7 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
M5
Supp. case size
76,9x190,7 mm