B43727A9109M600
TDK EPCOS
B43727A9109M600
Description: B43727 10000uF 400V 20% 76x130 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: SBC10000U400V31,7 Rutronik No.: KEL24958 Unit Pack: 16 MOQ: 32 Packaging: BULK
Find Alternatives
C(N)
10000 µF
V(N)
400 V
Style
SCREW
Rutronik size
76x130 mm
Pitch
31.7 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
76,9x130,7 mm