B43724B9109M600
TDK EPCOS
TDK EPCOS B43724B9109M600
image shown is a representation only
B43724B9109M600
Description: B43724 10000uF 400V 20% 90x144 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HSBC10000U400V31,7 Rutronik No.: KEL25356 Unit Pack: 9 MOQ: 18 Packaging: BULK
C(N)
10000 µF
V(N)
400 V
Style
SCREW
Rutronik size
90x144 mm
Pitch
31.7 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
M6
Supp. case size
90x144,5 mm