B43703B5398M600
TDK EPCOS
TDK EPCOS B43703B5398M600
image shown is a representation only
B43703B5398M600
Description: B43703 3900uF 450V 20% 77x97 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: SBC3900U450V Rutronik No.: KEL24699 Unit Pack: 16 MOQ: 32 Packaging: BULK
C(N)
3900 µF
V(N)
450 V
Style
SCREW
Rutronik size
77x97 mm
Pitch
31.7 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
TERM. M5
Supp. case size
76,9x96,7 mm