B43644B5397M067
TDK EPCOS
TDK EPCOS B43644B5397M067
image shown is a representation only
B43644B5397M067
Description: B43644 390uF 450V 20% 35x35/10,0 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HTR390U450V10,0 Rutronik No.: KEL25060 Unit Pack: 60 MOQ: 240 package: BULK Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
390 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x35 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
420 mOhm
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4.5 mm
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
35x35 mm