B43545A9827M060
TDK EPCOS
TDK EPCOS B43545A9827M060
image shown is a representation only
B43545A9827M060
Description: B43545 820uF 400V 20% 35x55/10,0 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HTR820U400V10,0 Rutronik No.: KEL25301 Unit Pack: 60 MOQ: 240 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
820 µF
V(N)
400 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x55 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
6.3 mm
Con. design
2 PIN
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
35x55 mm