B43544B2108M060
TDK EPCOS
TDK EPCOS B43544B2108M060
image shown is a representation only
B43544B2108M060
Description: B43544 1000µF 200V 20% 30x35/10 Supplier: TDK EPCOS Matchcode: HTR1000U200V10,0 Rutronik No.: KEL25872 Unit Pack: 1 MOQ: 320 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1000 µF
V(N)
200 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
30x35 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
6.3 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
30x35 mm